Přírodní podpalovač 

Nabídka PODPALOVAČE
100% ZÁRUKA KVALITY

Firmy POHODA

  ! Dáváme možnost vyzkoušení !

       I Bez udání důvodů máte možnost

       vrácení zboží do 30 dnů (více ZDE )

       s možností vyzkoušení výrobku.

  Reference, napsali o nás, recenze.

  Doprava Zdarma nad 950,- kč.

  Doručení PPL, nebo ČP

  ČESKÝ VÝROBEK - VÝROBCE

Další produkty
Rychlý dotaz
Tipy jak ušetřit za dřevo

čistící poleno pro čištění komínů a trubek

Čištění komínů a skel

Doporučená cena:590.00 Kč
Dostupnost:Skladem
ks

Poleno - Čistíčí špalek - na výkon cca 10kW - 1,3kg

 

Čistící poleno je určeno pro všechny typy komínů.
Roztopením krbových kamen, krbové vložky... se nahřeje dehet na stěně kouřovodu a komínu a současně zvýší tah. Špalek hoří přibližně 90 minut.
Kouř z čistícího špalku obsahuje přídavné chemické látky, které stoupají a usazují se na povlacích kreosotu a zároveň jej narušují.
Následkem této reakce se usazeniny uvolní a zredukují, sníží se pravděpodobnost požáru v komíně, takže Vaše příští použití kamen nebo krbu bude bezpečnější.
Narušuje a snižuje tvorbu dehtu ve vašem komínu. Tím se zvyšuje účinnost vašich kamen nebo krbů. Eurexim snižuje tvorbu dehtu pomocí chemické reakce svých částí s dehtem, který se následně vysuší, rozdrobí a sesype do vymetacího otvoru. Část kreosotu bude padat zpět d topeniště, kde se dopálí
U velkých krbových ohnišť je nutné spalovat dva špalky najednou.

 

Čistící špalek je určen pro:
čistění komínů, kouřovodů, otevřených krbů, krbových vložek, kachlových kamen a tepelných výměníků.

Čistící špalek neobsahuje žádné látky lidskému zdraví škodlivé ani ovzduší znečisťující.
V žádném případě nenahrazuje pravidelnou inspakci Vašeho komínu odbornou firmou.

Klasický "kominíček" zvyšoval žár v topeništi a komíny vypaloval, což asi už nelze neboť je nebezpečí, že by dehet začal hořet příliš a některé komíny by to nezvládly. Eurexim jde na to chemickou cestou a dehet vysuší, vydrolí a pokud se použije štětka, dočistí stěny komína do hladka. (v závislosti, jak je komín napečený).

Jednoduchý návod k použití:

Položte špalek na rozžhavené uhlíky v topeništi a již dále nepřikládejte.

Před použitím čistícího špalku se přesvědčte, že kouřovody a průduch komína je průchodný bez překážek v podobě uzavřené komínové klapky, spadlých cihel, ptačích hnízd apod.

1. Pokud spalujete jeden čistící špalek, vybalte jej z kartónového obalu a položte jej na žhavé uhlíky v již dopředu roztopeném topeništi. V případě, že špalek v důsledku malé teploty v topeništi nehoří, zapalte jej pomocí kousků zmačkaného papíru položených po obou stranách špalku.

2. Pokud spalujete současně dva čistící špalky ( pro topeniště nad 10 KW) nepokládejte je na žhavé uhlíky a zapalte je pomocí zmačkaných kousků papíru individuálně. U krbových kamen, krbových vložek a všech topenišť opatřených dvířky, doporučujeme nechat je v průběhu procesu čistění zavřená.

3. Čistící špalek hoří ca. 90 minut a následně doutná několik hodin. Nechte špalek úplně dohořet a jeho zbytky nechte v topeništi po několik dalších zatopení. Veškerá aditiva z čistícího špalku působí na vaše kamna, kouřovody a komínový průduch, způsobí redukci kreozotu na minimum.

4. Zbytky čistícího špalku budou působit po dobu jednoho až dvou týdnů . Uvolněný kreosot se samovolně sesype ze stěn kamen a kouřovodů do topeniště, kde se dopálí nebo vynese společně s popelem. Pokud jsou kamna vychladlá je možné použít pro dosažení totálního vyčistění průmyslového vysavače a mechanického vyčistění.

U komínů a průduchů značně znečistěných kreozotem použijte mechanický proces čistění pomocí škrabky.

 

POZOR

Čistící špalek v žádném případě nenahrazuje inspekci komínu

a práci odborné kominické firmy.