Přírodní podpalovač 

Nabídka PODPALOVAČE
100% ZÁRUKA KVALITY

Firmy POHODA

  ! Dáváme možnost vyzkoušení !

       I Bez udání důvodů máte možnost

       vrácení zboží do 30 dnů (více ZDE )

       s možností vyzkoušení výrobku.

  Reference, napsali o nás, recenze.

  Doprava Zdarma nad 950,- kč.

  Doručení PPL, nebo ČP

  ČESKÝ VÝROBEK - VÝROBCE

Další produkty
Rychlý dotaz
Tipy jak ušetřit za dřevo

Jak regulovat přívod a odvod vzduchu

Jak regulovat přívod a odvod vzduchu v topeništi

Správné seřízení přívodu vzduchu k hoření do topeniště a odvodu spalin z topeniště do komína je klíčem k efektivnímu topení.

Před zapálením ohně v kamnech naplno otevřete komínovou klapku a přívod vzduchu do topeniště (pokud mají kamna kromě dvířek do topeniště i dolní dvířka na vybírání popela, pootevřete jich). V první fázi hoření nikdy neuzavírejte přívod vzduchu do topeniště ani komínovou klapku! Po zapálení nechte kamna dobře rozhořet, aby se ohřál komín - vytvoříte tak dobrý tah pro správné hoření a odvod spalin.

U nás nakoupíte:

Podpalovače
Svíčky Čističe Zápalky Zapalovače Koše Nářadí
Ale netopte dlouho s plně otevřenými přívody vzduchu do topeniště, abyste kamna příliš nepřehřály. Když už dřevo dobře hoří, postupně zavírejte přívod vzduchu do topeniště. Plameny by v této fázi měly být světle žluté - pokud je plamen tmavočervený až purpurový, spalovacímu procesu chybí kyslík a tehdy musíte více otevřít klapku. Když zhasnou poslední plameny nad tlejícími uhlíky (třetí fáze hoření), zcela zavřete přívod vzduchu pro hoření do topeniště i komínovou klapku a nechte dávku dohořet. Omezíte tak únik tepla přes kouřovody a komín ven a umožníte krbu nebo kamnům maximálně sálat. Po spálení uhlíků má být vnitřní povrch topeniště bledý - začmuzené topeniště signalizuje nesprávné hoření (vlhké dřevo, nedostatek vzduchu během hoření, předčasně uzavřené klapky a podobně). Před přikládáním další dávky do krbové vložky naplno otevřete komínovou klapku i primární přívod vzduchu do krbu. Pak na několik vteřin pootevřete dvířka a nechte krb chytit pořádný tah. Co nejrychleji přiložte a zavřete dvířka.
Celý proces se pak opakuje: po přiložení maximálně otevřete přívod vzduchu do topeniště i komínovou klapku, nechte dřevo dobře rozhořet a pomalu postupně uzavírejte přívod vzduchu.

Po vyhasnutí plamenů nad hromadou žhavého popela zavřete přívod vzduchu k hoření i komínovou klapku a nechte dávku dohořet.
U novějších druhů kamen a kotlů musíte přívod a odvod vzduchu regulovat podle pokynů výrobců (pokud není řízen automatickou regulací).

== Související články ==

- Úvod

- Co je vlastně hoření ?

1) Zásady správného topení

2) Návod na správné roztopení

3) Jak a kdy přikládat

4) Jak regulovat vzduch

5) Údržba


Sestaveno za podpory:

Sestavil: Juraj Zamkovský

Textová úprava, překlad: Michal Andrle, www.podpalovac.zhoric.cz


Veškeré zde použité texty a fotografie jsou vlastnictvím společnosti Priatelia Zeme CEPA