Přírodní podpalovač 

Nabídka PODPALOVAČE
100% ZÁRUKA KVALITY

Firmy POHODA

  ! Dáváme možnost vyzkoušení !

       I Bez udání důvodů máte možnost

       vrácení zboží do 30 dnů (více ZDE )

       s možností vyzkoušení výrobku.

  Reference, napsali o nás, recenze.

  Doprava Zdarma nad 950,- kč.

  Doručení PPL, nebo ČP

  ČESKÝ VÝROBEK - VÝROBCE

Další produkty
Rychlý dotaz
Tipy jak ušetřit za dřevo

Palivové dřevo na topení

Prodejci palivového dřeva, dříví, dřevěné brikety ve Vašem okrese

v červeně označeném okrese májí podejci v nabídce i náš podpalovač

Prodejci palivového dřeva, dřevěné brikety - Mapa českých okresů

Pokud hledáte prodejce, palivového dřeva, dřevěných briket.. začněte výběrem okresu České republiky podle mapy, nebo odkazů níže.

V červeně označených okresech na odkazech níže jsou již prodejci s kterými již spolupracujeme

Benešov Beroun Blansko Brno-město Brno-venkov Bruntál Břeclav Česká Lípa České Budějovice Český Krumlov Děčín Domažlice Frýdek-Místek Havlíčkův Brod Hodonín Hradec Králové Cheb Chomutov Chrudim Jablonec nad Nisou Jeseník Jičín Jihlava Jindřichův Hradec Karlovy Vary Karviná Kladno Klatovy Kolín Kroměříž Kutná Hora Liberec Litoměřice Louny Mělník Mladá Boleslav Most Náchod Nový Jičín Nymburk Olomouc Opava Ostrava-město Pardubice Pelhřimov Písek Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-východ Praha-západ Prachatice Prostějov Přerov Příbram Rakovník Rokycany Rychnov n. Kněžnou Semily Sokolov Strakonice Svitavy Šumperk Tábor Tachov Teplice Trutnov Třebíč Uherské Hradiště Ústí nad Labem Ústí nad Orlicí Vsetín Vyškov Zlín Znojmo Žďár nad Sázavou

U nás nakoupíte:

Podpalovače
Svíčky Čističe Zápalky Zapalovače Koše Nářadí

Proto je třeba vzít vpotaz možnosti skladování - jak velký prostor a jak dobře větraný máme kdispozici pro uskladnění dřeva. Pokud máme málo místa, hodí se buk nebo jasan, ale prostor musí být dobře větraný a zároveň chráněný před deštěm. Pokud máme místa hodně nebo dřevo budeme skladovat ve sklepě, či pod plachtou, vhodný je dub.

Ke zjištění množství palivového dřeva, které budeme na zimu potřebovat, musíme rozlišit, jestli budeme pouze přitápět nebo topit výhradně dřevem. U topení výhradně dřevem můžeme spočítat množství potřebného dřeva podle předchozí spotřeby plynu při přechodu zvytápění plynem nebo u novostaveb dle energetického štítku. Zemní plyn má výhřevnost 10,5 kWh/m3 = 37,8 MJ/m3. Palivové dřevo pak obecně 4,2 kWh/kg = 15,12 MJ/kg. Zjednodušení tedy 1m3 plynu nahradí 2,5kg palivového dřeva. Nesmíme zapomenout odečíst spotřebu plynu na ohřev vody, kterou nejlépe zjistíme dle spotřeby plynu vletních měsících. Vpřípadě novostavby je na energetickém štítku uvedena přímo energetická náročnost domu vMJ nebo kWh. Platí že 1kWh = 3,6 MJ.


palivové dřevo na topeníKdyž zjistíme, kolik kg dřeva potřebujeme, dle váhových tabulek pro jednotlivé dřeviny si jednoduše spočítáme objem. U přitápění dřevem je určování složité, odvíjí se hlavně od toho, jak moc budeme přitápět, resp. jak velkou část tepla získáme ze dřeva a jak velkou část zjiných zdrojů. Vtomto případě je nejlepší si vytvořit vlastní zkušenost, zkrátka vyzkoušet si to.
Dřeva můžeme na první sezónu objednat více, pokud zbude, do další zimy bude ještě výhřevnější. Pokud máme dostatek místa, doporučujeme skladovat dřevo na 2 celé sezóny dopředu.
Váhy dřeva v tabulce níže jsou uvedeny pro plnometry. Váhu pro Sypané dřevo (volně ložené nebo také PRMS) získáte vydělením váhy koeficientem 2,3. Pro skládané je třeba vynásobit váhu koeficientem 1,4.

dřevina váha surové váha vysušené výhřevnost
topol 840 kg 450 kg 6540 MJ/plm
dub letní 1000 kg 760 kg 11050 MJ/plm
smrk 740 kg 470 kg 7350 MJ/plm
borovice lesní 700 kg 520 kg 9250 MJ/plm
buk 990 kg 720 kg 10830 MJ/plm
habr 1080 kg 820 kg 10970 MJ/plm
jasan 920 kg 720 kg
javor 980 kg 660 kg 8040 MJ/plm
jedle 1000 kg 460 kg
modřín 760 kg 600 kg

Nejvhodnějším palivovým dřevem je tvrdé a suché dřevo, které můžete nakoupit u našeho partnera vždy výhradně suché s 11-20% vlhkosti.

Každá dodávka suchého dřeva TRONIO REB je rozdělena na menších standardizovaných ručně balených „balíčků“, se kterými se po rozbalení může snadno manipulovat.

( balíčky můžete nosit jako „tašku za ucho“ )

Čerstvé palivové dřevo má vlhkost (podle druhu dřeva a termínu kácení) 45% až 60%. Rok staré dřevo má vlhkost kolem 30% a teprve v druhém roce "skladování pod střechou" klesá vlhkost dřeva pod 20% a splňuje tak parametry předepsané výrobci krbů a krbových kamen. Při vyšší vlhkosti se při spalování tvoří dehet, zanáší se komín i samotný krb, vlhké dřevo má nižší výhřevnost, více kouří, atd.

BUKOVÝ balíček

Bukové palivové dřevo je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva. Hoří pomalým, dlouhým a zářivým plamenem. Obsah třísloviny buku vydáva její charakteristickou vůni. Kůra buku je oproti ostatním dřevinám poměrně tenká a zůstává trvale hladká. Barva u mladého buku je šedohnědá a později se mění až na bílošedou. Bukové dřevo je světlé barvy s nádechem do žluta a nemá barevně odlišené jádro. Díky tenké kůře je ze skladování bukových polínek minimum nepořádku.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2030 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 570 - 650kg/m³


DUBOVÝ balíček

Dubové palivové dřevo je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva.Dubové dřevo hoří dlouhým plamenem s jasnými uhlíky. Původně hladká, tenká kůra dubu se po 30. roce mění na silnou, podélně rozpraskanou s hnědošedým nádechem. Dřevo dubu obsahuje více suků, hůře se štípe a polínka tak často nemají pravidelný tvar (jako má např. buk). Silná kůra dubu se při manipulaci často odlamuje, proto je potřeba při skladování dubu počítat i s určitým nepořádkem.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2074 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 660 - 710kg/m


BŘEZOVÝ balíček

Březové palivové dřevo je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva, neboť nevystřeluje žhavé uhlíky. Hoří jasným plamenem, má výbornou výhřevnost a nepraská. Obsahuje éterický olej, který provoní váš domov příjemnou jemnou vůní. Břízu se pozná podle charakteristické bílé kůry. Dřevo má bílošedý někdy i narůžovělý nádech bez barevně odlišeného jádra.

Bříza se velmi dobře štípe, má proto velmi pravidelná polínka.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 1969 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 590 – 600 kg/m³


JASANOVÝ balíček

Dřevo jasanu je vhodné do krbů a kamen. Lehce se zapaluje a hoří jasným plamenem. Kůra je u mladého stromu hladká, našedlá. Stárnutím se rozděluje do políček a mění se ve vrásčitou. Dřevo je lehce narůžovělé s výrazným hnědým jádrem. Vytváří se tak jedinečná barevná kombinace, kterou u jiného tvrdého dřeva nenajdeme. Jasan se také velmi dobře štípe, má proto velmi pravidelná polínka.

Jasanové dřevo je ideální volba jak z estetického hlediska tak i z hlediska palivových vlastností dřeva.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2065 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 620 - 670kg/m³


HABROVÝ balíček

Dřevo habru má výbornou výhřevnost a vydrží hořet ze všech dřevin nejdéle.

Hořením poskytuje krásnou podívanou blýskajících uhlíků a dlouhotrvajícího plamene. Kůra habru je hladká, tmavě šedá s charakteristickou kresbou. Dřevo je světlé, bez barevného jádra.

Hůře se štípe, proto polínka nemají úplně pravidelný tvar.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2050 kWh/1PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 720 - 770kg/m³


Dřevem TRONIO REB je možné ihned po dodání topit! Nemusí se 2 roky vysoušet někde v kůlně. Balení jsou šitá na míru zákazníkům, kteří nemají prostor na skladování většího množství dřeva nebo nemají možnost jeho následného zpracování (např. štípání). Malá balení je možno dodat i tam, kde závoz většího množství dřeva není možný. Např. do bytů, do centra města, apod. Zákazník nemusí nikam jezdit, nic organizovat, nic převážet, nic řezat, nic štípat, nic přeskládávat. Stačí si jen vybrat požadovanou velikost balení a druh(y) dřeva a jednoduše objednat.

Celý proces výroby palivového dřeva (řezání, štípání, čištění vzduchem, sušení, selekce, vypalování loga, balení) zahrnuje mnoho manuálních pracovních operací. Každé polínko projde min. 10x rukama našich pracovníků. Jen tak lze zaručit špičkovou kvalitu. Tato ruční práce se musí nutně projevit v ceně. Přesto naši zákazníci upřednostňují kvalitu dřeva a dokonalý servis před tzv. „nejnižší cenou“, u které ale nikdy nevíte, co Vám přijede (nebo pro co si budete muset sami přijet).

Za špičkovou kvalitu dřeva ručíme. Proto je každé námi dodávané polínko označeno logem (vzpínající se černý hřebec se zkratkou jména TR) jako pečetí kvality! Tato pečeť kvality je ručně vyžehnuta do polínka garantuje, že dřevo splňuje nejvyšší možné parametry. Bude tedy nejen dobře hořet, ale i dobře vypadat vedle Vašeho krbu nebo kamen.